مشاوره تخصصی در زمینه پمپ های نفتی و صنعتی

مشاوره تخصصی در زمینه پمپ

مشاوره تخصصی در زمینه پمپ های نفتی و صنعتی

پمپ‌ها به عنوان بخش حیاتی صنایع مختلف، دومین تجهیز پرمصرف بعد از الکتروموتور در صنعت می‌باشند. مشاوره صحیح در انتخاب پمپ در کنار نگهداری مناسب آن باعث می‌گردد عمر مفید پمپ 20 الی 50 درصد افزایش یابد. کارشناسان شرکت آترا با شناخت صحیح از نحوه عملکرد انواع پمپ‌ها و نیز به علت دارا بودن تجربه فراوان در مجموعه‌های صنعتی مختلف، آمادگی ارائه مشاوره تخصصی در بخش‌های مختلف صنعت پمپ و آبرسانی دارند.

از جمله مواردی که نیازمند بهره گیری از مشاوره تخصصی در آنها احساس می‌گردد به قرار زیر است:

مشاوره تخصصی در زمینه پمپ نفتی و صنعتی

مشاوره تخصصی در زمینه نصب و بهره برداری پمپ نفتی و صنعتی

در شرایط کلی نحوه انتخاب صحیح بایستی به گونه‌ای باشد که فاکتورهای ذیل رعایت گردد:

  • طراحی پیشرفته در کنار سادگی

متاسفانه برخی از پمپ های شرکت‌های معتبر پمپ‌سازی معتبر دارای ساختار پیچیده می‌باشند. به طوریکه لزومی بر وجود این پیچیدگی‌ها نبوده و بدون آن نیز می‌توان پمپ مناسبی طراحی کرد. تعمیر زمان بر و وقت گیر، قطعات بیش از حد منفصل و بطور کلی ساختار دردسر ساز در هنگام تعمیر از جمله مشکلاتی است که بعد از بهره‌برداری از پمپ باعث تحمیل هزینه‌های اضافی بر کارفرما می‌کند. حتی گاهی کوچک‌ترین بی احتیاطی، منجر به آسیب های جدی به اینگونه پمپ‌ها خواهد شد.

  • انتخاب جنس مناسب

قطعات در ارتباط با سیال عامل ممکن است تحت شرایط کاری ویژه‌ای از جمله خوردگی، سایش و یا ضربه باشد. بنابراین در چنین شرایطی انتخاب جنس مناسب باعث بهبود عملکرد پمپ می‌گردد.

  • مشاوره و انتخاب الکتروموتور مناسب

در صورتیکه دسترسی به برق مصرفی محدودیت وجود داشته باشد، انتخاب پمپی که میزان مصرف برق آن مطابق با تابلو برق موجود باشد از جمله ضروریات است. به عبارت دیگر بر اساس شرایط کاری موجود امکان انتخاب چندین پمپ با مشخصات عملکردی متفاوت وجود دارد. بر اساس بازده و توان مصرفی پمپ بایستی  انتخابی صورت پذیرد که الکتروموتور در شرایط Overload  قرار نگیرد زیرا این کار باعث آسیب رساندن به الکتروموتور و پمپ می‌گردد.

  • قیمت مناسب برای قطعات یدکی

ممکن است قطعات خاصی با جنس ویژه در پمپ بکار رفته باشد که تامین آنها به عنوان قطعه یدکی با مشکلاتی همراه باشد. قیمت بالا، عدم دسترسی به قطعات در زمان کم و یا عدم تولید قطعه مورد نظر از جمله مشکلاتی است که بعد از چند سال از بهره‌برداری پمپ امکان به وقوع پیوستن آن وجود دارد.

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *